Home / مالزی / آتش سوزی در کلیسای نوتردام پاریس
تور لحظه آخری سنگاپور

آتش سوزی در کلیسای نوتردام پاریس

آتش سوزی در کلیسای نوترام پاریس، بعد از ظهر روز گذشته یعنی 15ام آپریل به وقت محلی فرانسه آغاز شده و با سرعت به بخش های مختلف این بنای تاریخی گسترش یافته است، اطلاعات دقیقی در رابطه با علت اصلی این آتش سوزی در دست نیست اما به گفته مقامات کشور فرانسه، ممکن است که این واقعه هولناک در اثر عملیات بازسازی و مرمت این کلسیا رخ داده باشد، البته برخی نیز ادعا کرده اند که این حادثه غیر عادی بوده و احتمال عمدی بودن آتش سوزی وجود دارد.

در طی این آتش سوزی، آسیب های بسیاری به کلیسای نوتردام وارد شده ، به طوری که سقف و مناره مخروطی شکل این بنای ارزشمند کاملاً فرو ریخته است، البته طبق آخرین اخبار و  به گفته سخنگوی پلیس پاریس، آتش سوزی تحت کنترل می باشد.

به گزارش بسیاری از خبرگزاری های معتبر دنیا این آتش سوزی بسیار مهیب بوده و در ابتدا اغلب افراد تصور می کردند که بنای کلیسا به طور کامل از بین خواهد رفت، علاوه بر این  آثار تاریخی و ارزشمند بسیاری در داخل مجموعه وجود داشت که برخی از آن ها با همکاری پلیس و مقامات شهرداری شهر پاریس از کلیسا خارج شده و محوطه اطراف این بنای تاریخی نیز کاملاً تخلیه شد.


آتش سوزی در کلیسای نوتردام واقعه بسیار هولناک برای تمامی مردم دنیا به ویژه مردم فرانسه بود چرا که این بنا در واقع نماد کشور فرانسه و شهر پاریس محسوب شده و بیش از 800 سال صدای ناقوس کلیسا در رویداد های مختلف در شهر پاریس به صدا در آمده است!

افرادی که شاهد این آتش سوزی بودند در اطراف کلیسا تجمع کرده و بسیاری از آن ها در حال اشک ریختن و یا خواندن دعا برای کلیسا بودند، تمامی این ها بیانگر اهمیت این مجموعه برای مردم و حتی گردشگران شهر پاریس می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کلیسای نوتردام می توانید مقاله مربوط به این بنای مهم را در سایت لحظه آخر مطالعه نمایید.


امتیاز
5
از 5 | از بین
100
دهنده به امتیاز آتش سوزی در کلیسای نوتردام پاریس

تور ارزان گرجستان

About S.Miad Rz

Check Also

تور ارزان کیش اردیبهشت 98 هتل میراژ

تور کیش ارزان قیمت در ماه اردیبهشت 98 با اقامت در هتل میراژ با خواندن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *