Home / اخبار جهان / آتش سوزی مهیب در کلیسای نوتردام پاریس + تصاویر و اخبار تکمیلی
تور لحظه آخری سنگاپور

آتش سوزی مهیب در کلیسای نوتردام پاریس + تصاویر و اخبار تکمیلی

آتش سوزی کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس یکی از جاذبه های تاریخی و گردشگری مشهور فرانسه و جهان متاسفانه روز گذشته، دوشنبه شب، دچار آتش سوزی مهیبی شد. شدت این آتش سوزی به حدی بود که بلافاصله پس از شروع آتش سوزی شعله های مهیبی زبانه کشید و بخش های مهمی از سقف کلیسا را در بر گرفت. از دیشب تصاویر و ویدیوهایی از این آتش سوزی در شبکه های مجازی دست به دست شده و توجه همه را به این نقطه از پاریس جلب کرده است. اخبار تکمیلی و گزارش آتش نشانی پاریس در مورد آتش سوزی کلیسای نوتردام پاریس و وضعیتِ فعلی این بنا را با هم می خوانیم. با الی گشت همراه باشید.

آقای گابریل پلو، سخنگوی شهرداری پاریس در مصاحبه ای در مورد آتش سوزی کلیسای نوتردام اظهار کرد:

«آتش سوزی به طور کامل تحت کنترل قرار دارد. آتش تا حدود زیادی خاموش شده و هنوز برخی ساختمان های مسکونی اطراف این بنا هم دچار حریق شده اند که می بایست اطفاء حریق شوند.»

چیزی که هنوز مشاهده می شود دود غلیظی است که از بالای بنا به هوا بلند می شود و زبانه های آتش هم همچنان در اطراف دو برج ناقوسش مشاهده می شوند.

رئیس آتش نشانی پاریس، ژان کلود گاله در مصاحبه ای با خبرنگاران در مورد میزان خسارت هایوارد شده بیان کرد:

«متاسفانه تاکنون مناره و سقف کلیسا بر اثر آتش سوزی مهیب فرو ریخته است، اما هنوز ساختار و سازه اصلی این بنا سالم باقی مانده است. اکنون می توانیم با قاطعیت بگوییم که دو برج کلیسای نوتردام از این آتش سوزی مهیب جان سالم به در برده اند.»

با این حال، هنوز هم خطرات بالقوه ای در ساختار داخلی بنا وجود دارد و هر لحظه امکان فرو ریختن بخش هایی از کلیسا وجود دارد. مامورین آتش نشانی از دیشب و زمان شروع آتش سوزی بی وقفه در حال تلاش هستند تا این آتش را مهار کنند.

به گزارش آتش نشانی پاریس، تنها خسارت جانی در این آتش نشانی مربوط به یکی از مامورین آتش نشانی است که در جریان اطفاء حریق دچار آسیب شده و اکنون تحت مداوا قرار دارد.

هنوز علت و دلیل آتش سوزی کلیسای نوتردام پاریس مشخص نشده است. اما دادستانی پاریس یک تیم تحقیقاتی ویژه برای بررسی و مشخص کردن علت بروز آتش نشانی کلیسای نوتردام تشکیل داده است.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در بیانیه ای عمومی قول داد که به سرعت عملیات بازسازی و مرمت این بنای تاریخی و ارزشمند آغاز شود. وی اظهار کرد:

«کلیسای نوتردام در حال سوختن است و من غم و ناراحتی حاصل از این حادثه را کاملا درک می کند. اما امشب، می خواهم از امید هم سخن بگویم. بیایید به این موضوع افتخار کنیم که ما ۸۰۰ سال پیش کلیسای جامعی ساخته ایم که در طول سال ها و قرن ها پابرجا و استوار باقی مانده است. بنابراین امشب با قطعیت می گویم: ما آن را دوباره می سازیم!»

رئیس جمهوری فرانسه همچنین از سرویس های اورژانس و آتش نشانی تشکر کرد و همدردی خود را با کاتولیک های فرانسه و همین طور سرتاسر جهان برای آتش گرفتن این کلیسا اعلام کرد.

با کاتولیک های فرانسه و همین طور سرتاسر جهان برای آتش گرفتن این کلیسا اعلام کرد.

پلیس پاریس به مردم هشدار داده که از نزدیک شدن به این بنا خودداری کنند و برای گرفتن عکس و ویدیو در این منطقه ازدحام نکنند تا نیروهای آتش نشانی و امدادی بتوانند به سرعت تردد کنند.

منبع: euronews.com

تور ارزان گرجستان

About S.Miad Rz

Check Also

تور ارزان کیش اردیبهشت 98 هتل میراژ

تور کیش ارزان قیمت در ماه اردیبهشت 98 با اقامت در هتل میراژ با خواندن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *