Home / ژاپن / همه چیز درباره سفر به ژاپن با ویزای کاری
تور لحظه آخری سنگاپور

همه چیز درباره سفر به ژاپن با ویزای کاری

ویزای کاری ژاپن

کار در کشور ژاپن با توجه به شرایط بازرگانان و تجار مختلف می تواند متفاوت بوده و از طرفی نیز گزینه ای بسیار مناسب به حساب آید. برای این کار می بایست با اخذ ویزای کاری ژاپن و مهاجرت به این کشور از طریق ویزای کاری به فعالیت پرداخته و از طریق روش های سرمایه گذاری در کسب و کار، تجارتی را در این کشور آغاز نمود. کشور ژاپن با جمعیتی معادل ۱۲۷ میلیون نفر در شرقی ترین نقطه قاره آسیا قرار گرفته و اطراف این کشور را سراسر آب فرا گرفته است. نژاد ژاپنی ها زردپوست بوده و پیرو آیین شنتو با اقلیتی مسیحی می باشند. در این مطلب می خواهیم آنچه نیاز است درباره مهاجرت از طریق ویزای کاری ژاپن به این کشور بدانید را توضیح دهیم پس با الی گشت همراه شوید.

مهاجرت و زندگی در کشور ژاپن

مطالب مرتبط:
همه‌چیز در مورد «جشن شکوفه های گیلاس» در ژاپن + تصاویر
۶ کوه آتشفشانی شگفت انگیز در ژاپن
همه چیز در مورد اونیگیری یا کوفته برنجی ژاپنی

برای اینکه بخواهید از طریق ویزای کاری ژاپن به این کشور مهاجرت نمایید لازم است بدانید که این کار برای افراد متخصص خارجی آن هم تحت شرایط خاصی صورت می گیرد. برای ورود به کشور ژاپن، ۲۷ نوع ویزا وجود داشته پس بنابراین اگر فردی قصد دارد تا به این کشور مهاجرت و در آنجا زندگی کند نیاز است تا متناسب با فعالیت های مورد نظرش، ویزای مناسب را اخذ نماید. این ۲۷ نوع ویزا دارای قوانین متفاوتی بوده و هر یک فعالیت های خاصی را در این کشور مجاز می داند. تمامی انواع این ویزاها را می توان در سه دسته تقسیم بندی نمود:

ویزای غیرکاری ژاپن : کسانی که از این طریق ویزای خود را دریافت می کنند اجازه کار در این کشور را نخواهند داشت.

ویزای کاری ژاپن : افرادی که پیشنهادی کاری یا تجاری در ژاپن داشته می توانند درخواست این نوع از ویزاها را بدهند. ساختار ویزای کاری ژاپن با سایر کشورهای دیگر مانند کانادا، آلمان، استرالیا و غیره تفاوت چندانی ندارد.

ویزای خانوادگی در ژاپن : افرادی که یکی از اعضای خانواده آن ها در کشور ژاپن اقامت دارد، می توانند بر اساس شرایطی این نوع از ویزا را برای زندگی در کشور ژاپن دریافت نمایند.

شرایط کلی ویزای کاری ژاپن و مهاجرت به این کشور

با توجه به انواعی از ۲۷ موردی که در بالا به آن ها اشاره شد، فرد می بایست یکی از انواع ویزاها را انتخاب نماید. نیاز است بدانید که دریافت ویزای کاری ژاپن برای برخی از مشاغل مانند کارگز ساختمان و یا سرویس دهنده رستوران امکان پذیر نمی باشد. برای دریافت ویزای کاری همانند بسیاری از کشورها نیاز است تا یک سازمان، موسسه و یا شرکت که در کشور ژاپن به فعالیت های کسب و کاری مشغول می باشد، دعوتنامه ای کاری برای فرد ارسال نموده تا از طریق این درخواست بتوان برای دریافت ویزای کاری ژاپن اقدام نمود. یک نکته اینجا وجود داشته که نیاز است به آن توجه نمایید. برای دریافت ویزای کاری ژاپن شرایطی وجود دارد. بنابراین حتی در صورتی که یک کارفرمای ژاپنی پیدا کنید، اگر برخی از الزامات رعایت نشود، نخواهید توانست آن را دریافت کنید.

از سوی دیگر هر فرد تنها می تواند یک نوع از ویزا را در کشور ژاپن دریافت نماید. این بدین معنی است که اگر شخصی شرایط اخذ ویزای خانوادگی و کاری را به طور همزمان داشته باشد می بایست یکی از آن ها را انتخاب کند. برای دریافت ویزای کاری ژاپن نیاز است تا شخص دارای سطح بالایی از دانش و مهارت ها باشد پس به نیاز است بدانید که خارجی ها برای کارهای ساده نمی توانند ویزای کاری این کشور را دریافت نمایند. البته در شرایطی خاص مانند ویزاهای خانوادگی، ویزاهای کارآموزی و همچنین ویزاهای دانشجویی شما مجاز هستید تا برخی از کارهای ساده را نیز انجام دهید. شهروندانی که عضو کشورهای اتحادیه اروپا بوده و تمایل به تحصیلات عالی در ژاپن دارند نیاز است تا از طریق سفارت این کشور اقدام نمایند. در واقع حتی کشورهای اتحادیه اروپا نیز برای حضور بیش از ۱۸۰ روز نیاز به اخذ مجوز دارند. آن ها می باید درخواست خود را ارائه کرده و پس از موافقت مقامات ژاپنی مجوز برای آن ها صادر شود.

مزایای دریافت ویزای کاری ژاپن

ویزای کاری ژاپن بر اساس سطح تحصیلات فرد درخواست دهنده، سابقه حرفه ای او و همچنین درآمد وی صادر خواهد شد که دارای مزایای بسیاری نیز می باشد. با دریافت ویزای کاری ژاپن فرد اجازه حضور در فعالیت های متعدد کشور ژاپن را به دست می آورد. از طریق ویزای کاری ژاپن که مدت آن اغلب ۵ ساله می باشد، سریعتر از سایر ویزاها می توان برای اقامت این کشور درخواست نمود. ویزای کاری ژاپن یکی از راه های مناسبی است که از طریق آن می توان برای مهاجرت به این کشور اقدام نمود. با این نوع از ویزا، امکان کار برای همسر به صورت تمام وقت تحت شرایط خاص وجود خواهد داشت. علاوه بر این با داشتن ویزای کاری ژاپن می توانید پدر و مادر خود را نیز تحت شرایط خاصی به این کشور آورده و همچنین یک خدمتکار خانگی استخدام نمایید.

شرایط مهاجرت به کشور ژاپن از طریق اقامت موقت

در کشور ژاپن، مجوز اقامت موقت برای گردشگران اتحادیه اروپا برای مدت ۹۰ روز صادر می گردد. در صورتی که قصد داشته باشید ویزای ۹۰ روزه خود را به ۱۸۰ روزه را تغییر دهید نیاز است بدانید که این کار را می بایست در دفاتر مهاجرتی در منطقه ای که مقیم آن هستید انجام دهید. امکان درخواست چندین دوره اقامت کوتاه مدت درباره کشور ژاپن وجود نداشته و به نوعی نقض قوانین اقامت طولانی مدت به شمار می رود.

قوانین ویزای کاری ژاپن

انواع ویزاهای کاری در ژاپن که اجازه کار کردن خواهند داشت

افرادی که اقامت دائم این کشور را داشته باشند یا اینکه همسر یا فرزند فردی ژاپنی یا فردی که اقامت دائم این کشور را دارد باشند می توانند در هر یک از مشاغل به صورت آزادانه به فعالیت بپردازند. از سوی دیگر اشخاصی وجود دارند که تنها اجازه کار در یکسری از مشاغل را خواهند داشت. پروفسورها، سرمایه گذاران، وکلا و تمامی اشخاصی که به نوعی درباره مسائل حقوقی فعالیت می کنند، پزشکان و تمامی افرادی که در زمینه های پزشکی مشغول هستند و همچنین معلمان و محققان آموزشی نیاز دارند تا برای شروع کار خود از اداره مهاجرت نامه رسمی دریافت نمایند.

ویزاهایی که اجازه کار تنها در ساعات مشخص و محدود دارند

نیاز است بدانید اشخاصی که اقامت آن ها از طریق فعالیت های فرهنگی و جهانگردی بوده و یا دانشجوی کالج یا پیش از کالج می باشند لازم است تا پیش از شروع به فعالیت، از اداره کار محلی اجازه گرفته و بر اساس آنچه قوانین مشخص کرده است در ساعات مشخص و محدودی مشغول به کار شوند.

افرادی که اجازه کار در کشور ژاپن را نخواهند داشت

آنچه که حتما لازم است بدانید اینکه برخی از افراد اجازه کار در کشور ژاپن را نخواهند داشت و در صورت مشخص شدن فعالیت کاری این افراد بدون مجوز، مجبور خواهند شد تا کشور را ترک کرده و علاوه بر این شامل مجازات های کیفری نیز خواهند شد. اشخاصی که بر اساس نوع ویزا و اقامت آن ها اجازه کار داشته اما نامه رسمی خود را از اداره مهاجرت دریافت نکرده اند، اشخاصی که مدت زمان ویزای آن ها به پایان رسیده است و همچنین اشخاصی که نوع ویزای آن ها کاری نبوده و اجازه اشتغال خارج از شرایط اقامتی خود را ندارند از جمله این افراد خواهند بود.

اقتصاد قدرتمند ژاپن و اولویت های ویزای کاری

کشور ژاپن به عنوان سومین اقتصاد قدرتمند جهان پس از ایالات متحده و چین قرار می گیرد. با توجه به اینکه ذخایر و منابع طبیعی این کشور بسیار محدود است اما توانسته در بخش های صنعتی و فناوری های پیشرفته رشد قابل توجهی را داشته باشد. در حال حاضر ژاپن تجهیزات حمل و نقل، اتومبیل، ماشین آلات صنعتی، صنایع الکترونیکی و صنایع شیمیایی بسیاری را تولید کرده و به سراسر جهان توزیع می کند که این عامل باعث شده این کشور در رتبه چهارم بزرگترین صادرکننده جهان قرار گیرد. بنابراین صنایع پیشرفته و سازمان ها و موسسات با فناوری های نوین همواره از افراد متخصص با توانایی ها و مهارت های سطح بالا در این کشور استقبال می نمایند. در حال حاضر افرادی که مدارک دانشگاهی مرتبط با فعالیت های مورد نیاز در ژاپن دارند، اشخاصی که ۱۰ سال سابقه تخصصی در زمینه مشاغل مهندسی دارند، افرادی که بیش از ۳ سال سابقه حرفه ای در زمینه خدمات بین الملل دارند و همچنین سرمایه گذاران خارجی که حداقل ۵ میلیون ین ژاپن (حدود ۴۵ هزار دلار آمریکا) را برای سرمایه گذاری در این کشور ارائه نمایند در اولویت اداره مهاجرت این کشور قرار خواهند گرفت.

انواع ویزای کاری ژاپن و شرایط هر کدام از آن ها

آنچه درباره ویزاهای کاری ژاپن باید بدانید این است که اغلب این ویزاها شامل ویزای کاری مهندسین، ویزای کاری متخصصین علوم انسانی و همچنین خدمات بین الملل می شود.

ویزای کاری مهندسین اغلب به اشخاصی ارائه می گردد که در زمینه های علوم فیزیک، مهندسی و یا سایر علوم طبیعی دارای مدرک دانشگاهی بوده و همچنین دارای ۱۰ سال سابقه فعالیت تخصصی در این زمینه باشند.

ویزای کاری متخصصین علوم انسانی به اشخاصی ارائه می گردد که در حوزه های اقتصادی، اجتماعی یا علوم انسانی مدرک دانشگاهی داشته و در زمینه رشته خود دارای حداقل ۱۰ سال سابقه کاری تخصصی می باشد.

ویزای کاری متخصصین خدمات بین الملل به افرادی ارائه می گردد که در زمینه های ترجمه، تفسیر، تجارت بین الملل، روابط عمومی و توسعه محصول دارای بیش از ۳ سال تجربه تخصصی و سابقه حرفه ای باشند داده می شود. البته افرادی که در زمینه تفسیر، ترجمه و آموزش زبان قصد دریافت ویزای کار دارند نیاز است تا یک مدرک دانشگاهی نیز داشته باشند.

این مطلب تکمیل خواهد شد پس با ما همراه باشید

تور ارزان گرجستان

About S.Miad Rz

Check Also

تور ارزان کیش اردیبهشت 98 هتل میراژ

تور کیش ارزان قیمت در ماه اردیبهشت 98 با اقامت در هتل میراژ با خواندن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *