Home / جاذبه های دیدنی / حیوانات عجیبی که باعث رونق گردشگری در جهان شده اند! + تصویر
تور لحظه آخری سنگاپور

حیوانات عجیبی که باعث رونق گردشگری در جهان شده اند! + تصویر

آرمادیلو از عجیب ترین حیوانات جهان | Armadillo

از میان حیوانات عجیبی که هم اکنون در دنیا بسیار مشهور شده اند،می توان آرمادیلو را نام برد. دانشمندان آرمادیلو را ترکیبی از دو حیوان لاک پشت و جوجه تیغی می دانند. از عجیب ترین حیوانات جهان که حتی وارد داستان ها و افسانه ها نیز شده است. این موضوع آنقدر برای افراد مختلف جذاب است که نویسنده ای به نام رودیارد کیپلینگ داستانی نوشت راجع به اینکه آرمادیلوها چگونه از لاک پشت و جوجه تیغی به وجود آمده اند.

در این داستان این گونه آورده شده است که جوجه تیغی و لاک پشت به یکدیگر مهارت ها و خصوصیات یکدیگر را آموزش دادند. جوجه تیغی کمک کرد که لاک پشت یاد بگیرد همانند یک توپ بچرخد و لاک پشت به جوجه تیغی شنا آموخت که همین شنا کردن باعث شد تا تیغ های جوجه تیغی به فلس ها و زره ای برای او تبدیل شود. در نتیجه این یادگیری ها، آرمادیلو به وجود آمد. اما این داستان، تنها داستانی تخیلی است.

آرمادیلوها حیواناتی هستند که در آمریکای لاتین و کشورهای آمریکای جنوبی یافت می شوند.

از عجیب ترین حیوانات جهان که در میان جنگل های استوایی یا طبیعت آمریکای جنوبی وجود دارند، آرمادیلوها نسبت خونی شان به حیوان مورچه خوار و تنبل ها می رسد. در نتیجه هیچ گونه ربطی به لاک پشت و جوجه تیغی ندارند. تمام گردشگران و توریست هایی که به مکان هایی مانند فلوریدا، کالیفرنیا شمالی و تگزاس آمریکا و پاراگوئه سفر می کنند، می توانند در باغ وحش ها یا در پارک های ملی به دیدن این حیوان زره پوش بروند. آرمادیلوها تا ۷۵ سانتی متر طول دارند و می توانند تقریبا تند راه بروند. گونه های متفاوتی از آرمادیلوها در جهان وجود دارد.

آرمادیلو صورتی یکی از جذاب ترین این گونه حیوان است. اولین بار اسپانیایی ها به این حیوان نام آرمادیلو را دادند. تعدادی از گونه های این نوع حیوان هم اکنون در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند و به دلایل مختلف توسط شکارچیان، شکار می شوند.

تور ارزان گرجستان

About S.Miad Rz

Check Also

تور ارزان کیش اردیبهشت 98 هتل میراژ

تور کیش ارزان قیمت در ماه اردیبهشت 98 با اقامت در هتل میراژ با خواندن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *